January 31, 2023

Zamjena Offrande Zanzala postigao je kasni pobjednički pogodak kada je Newport došao do pobjede od 2-1 kod Crewea.

Zanzala je zabio svom bivšem klubu nakon što je Cameron Norman poništio prvo poluvrijeme Lachlana Brooka.

Newport je napravio rani pritisak i James Waite, koji je pogodio nekoliko centimetara od donjeg kuta.

Ali nakon samouvjerenog starta, momčad Grahama Coughlana bila je zapanjena kada se Brook okrenuo i uputio udarac lijevom nogom s 20 metara u gornji kut u 13. minuti.

S Countyjem koji je rastegnut do stative, Scott Bennett napravio je važnu blokadu i odbio udarac mladog Velšanina Zaca Williamsa.

No, Waite je bio blizu izjednačenja za County kada je uputio udarac s desne strane koji je pogodio gredu.

I nakon prekida Newport je bio bolji.

Mickey Demetriou je izveo korner ravno pored vratara Crewea Arthura Okonkwoa.

Gosti su izjednačili u 62. minuti kada se udarac Williamsa iz vlastitog šesnaesterca odbio od Normana koji ga je skrenuo u gol.

Newport je bio u usponu, a Norman je bio blizu sekunde kada je opalio uz gredu.

Krilni napadač je u 85. minuti donio pobjedu Županiji, ubacivši na dalju stativu, gdje je Bogle glavom vratio u prostor od šest jardi da bi Zanzala završio iz blizine.