February 2, 2023

Barnsley je nastavio s napadom pobjedom od 2-1 nad drugoplasiranim Peterboroughom.

Trenutak briljantnosti Luce Connella donio je ljudima Michaela Duffa rano vodstvo, osvojivši četvrtu uzastopnu pobjedu u Sky Bet League One.

Prvi pogodak irskog veznjaka u engleskom nogometu bio je vrijedan čekanja jer je vješto kontrolirao loptu prsima prije nego što je poluvolejem s 25 jardi odbio vratara Posha Lucasa Bergstroma.

Domaćin je izjednačio u 21. minuti kada je Jack Taylor probio kazneni prostor i glavom Kwamea Pokua elegantno ubacio s desne strane u donji kut.

Elegantni napadač Jonson Clarke-Harris našao se u neuobičajenoj poziciji izbijanja s gol-crte kako bi spriječio Jacka Aitchisona da vrati Barnsleyjevo vodstvo prije nego što je pucao pored gola uz dobru priliku na drugoj strani.

Taylor je potom glavom prebacio Joea Warda iz kuta u posljednjem udarcu prvog poluvremena, ali je spor riješio Adam Phillips nakon sat vremena.

Užareni igrač Barnsleya zabio je peti gol u posljednjih šest utakmica u 61. minuti nakon što je primio veliku asistenciju Bergstroma, koji je nisko s 25 jardi zakucao u vlastitu mrežu.

Bila je to skupa pogreška na koju Posh nisu mogli odgovoriti jer su skliznuli do četvrtog uzastopnog poraza u svim natjecanjima.