February 3, 2023

PHOENIX, ARIZONA - 22. SIJEČNJA: Cameron Johnson #23 iz Phoenix Sunsa reagira s Chrisom Paulom #3, Mikalom Bridgesom #25 i Dariom Šarićem #20 nakon pogotka protiv Memphis Grizzliesa tijekom drugog poluvremena NBA utakmice u Footprint Centeru u Siječanj 22. siječnja 2023. u Phoenixu, Arizona.  Sunsi su svladali Grizzliese 112-110.

ARHIVA – Cameron Johnson #23 iz Phoenix Sunsa reagira s Chrisom Paulom #3, Mikalom Bridgesom #25 i Dariom Šarićem #20. Christian Petersen/Getty Images/AFP

Cameron Johnson dodao je 24 koša dok su Phoenix Sunsi dva puta izbacili gostujuće Charlotte Hornetse u pobjedi od 128-97 u utorak navečer u utakmici momčadi bez ključnih igrača zbog ozljeda.

Phoenix je u drugoj četvrtini izgradio prednost od 30 koševa, da bi u prvoj minuti drugog poluvremena pala na osam koševa. Zatim su Sunsi ponovno porasli i imali 23 u plusu krajem treće četvrtine, popevši ga na 33 na putu do svoje četvrte pobjede zaredom.

Johnson, koji nije zabio u četvrtoj četvrtini, bio je 9-od-11 iz igre, šutirajući 6-od-7 za trice. Sunsi su ispraznili 22 šuta i ubacili 55 posto za tri poena.

Dario Šarić je s klupe Phoenixa ubacio 19 poena, Mikal Bridges je upisao 18 poena, Jock Landale 15 poena, Chris Paul 14 poena i 11 asistencija, a Damion Lee 11 poena.

Hornetsi su imali samo 6 od 25 pokušaja za tri poena (24 posto). Pucanje iz daljine omogućilo je Phoenixu da poveća svoj ukupni broj poena unatoč 17 izgubljenih lopti.

Terry Rozier, koji je postigao četiri trice svoje momčadi, ubacio je 19 koševa i predvodio Charlotte u strijelstvu u četvrtoj uzastopnoj utakmici. Mason Plumlee ubacio je 17 poena, a Jalen McDaniels 15 poena i 10 skokova.

Hornetsi su ponovno bili bez čuvara LaMela Balla (gležanj, zglob) i Codyja Martina (bedro), dok je Gordon Hayward (lijevo bedro) pretrpio kasnu ogrebotinu. Rookie razigravač Bryce McGowens postigao je pet poena u svom prvom startu u karijeri.

Phoenix je bio bez Devina Bookera, Camerona Paynea i Landryja Shameta – svi s ozljedama noge ili stopala – i Deandrea Aytona (bolest koja nije povezana s COVID-om).

Nakon što su Hornetsi zaključili na 58-50 u Washingtonovoj igri za tri poena, Bridges i Paul imali su tri u sljedeća dva posjeda Phoenixa. Vodstvo je skočilo na 77-57 s nešto više od pet minuta do kraja treće četvrtine nakon trice Paula.

Charlotte je završio gostovanje od četiri utakmice s nizom od 2-2 uzastopnih poraza nakon 120-102 poraza od Utaha u ponedjeljak navečer.