February 2, 2023

Phoenix Suns NBA

ARHIVA – Devin Booker #1 od suigrača iz Phoenix Sunsa, Mikal Bridges #25 i Torrey Craig #0 nakon faula tijekom četvrte četvrtine protiv Miami Heata u FTX Areni 14. studenog 2022. u Miamiju, Florida. Megan Briggs/Getty Images/AFP

Deandre Ayton zabio je 25 koševa i 10 skokova, a Mikal Bridges dodao je 20 koševa, od čega 17 u dominantnom prvom poluvremenu kada su gostujući Phoenix Sunsi pobijedili San Antonio Spurse 133-95 u nedjelju poslijepodne.

Phoenix se vratio na pravi put nakon niza od šest pobjeda protiv Houstona kod kuće u petak. Sunsi su bili bolji od San Antonija za 25 poena u drugoj četvrtini iza Bridgesove uzbudljive igre izvan luka.

Na poluvrijeme su otišli s prednošću od 30 koševa, a do kraja otišli do kraja, sredinom treće dionice vodili čak 44 koša.

Devin Booker također je imao 20 koševa za Sunse, a Dario Šarić je zabio rekord sezone 17, Jock Landale 12, a Landry Shamet 10.

Poraz je bio 11. uzastopni poraz za Spurse, njihov najgori niz od 13 uzastopnih poraza u 1989. San Antonio nije pobijedio od 11. studenog i momčad ima samo jednu pobjedu u zadnjih 17 utakmica.

San Antonio je predvodio Keldon Johnson sa 27 poena, Devin Vassell je ubacio 14, Keita Bates-Diop 12, a Tre Jones 10.

Spursi su vodili sa čak sedam poena prednosti početkom prve četvrtine prije nego što je Phoenix preuzeo posljednje 4½ minute trećine. Sunsi su vodili 35-30 nakon razdoblja prije nego što su pobjegli s igrom u drugoj četvrtini, nadmašivši Spurse 36-11 i stvarajući niz od 15-0 tijekom gotovo četiri minute četvrtine da bi u drugoj četvrtini poveli 71-41 prekid.

Bridges je srušio pet od svojih šest pokušaja za tricu do poluvremena i izjednačio se s Aytonom na 17 poena do poluvremena. Booker je dodao 11 u prve 24 minute za Phoenix, koji je bio bolji od Spursa 53,3 posto prema 8,3 posto izvan luka.

Johnson je bio bolji od San Antonija s 11 poena na poluvremenu. Spursi su u poluvremenu imali više izgubljenih lopti (11) nego asistencija (7).

San Antonio je igrao bez startera Jakoba Poeltla (desno koljeno) i Jeremyja Sochana (desni četvorac) te glavnih rezervi Josha Richardsona i Douga McDermotta, obojica s uganućima desnog gležnja. Trener Gregg Popovich također je propustio utakmicu, drugu uzastopnu, nakon što je bio podvrgnut manjem medicinskom zahvatu početkom tjedna.