January 31, 2023

domantas sabonis Kings NBA

Domantas Sabonis broj 10 u Sacramento Kingsima reagira nakon što su Kingsi postigli pogodak iz igre protiv Indiana Pacersa u Golden 1 Centeru 30. studenog 2022. u Sacramentu, Kalifornija. Ezra Shaw/Getty Images/AFP

Domantas Sabonis ostvario je triple-double učinak, Malik Monk zaustavio je nastup u Chicagu s dva koša u četvrtoj četvrtini, a Sacramento Kingsi pokvarili su kraj dugog putovanja Bullsa pobjedom 110-101 u nedjelju poslijepodne.

Monk je imao momčadski rekord od 20 poena, a Sabonis je uhvatio rekordnih 17 skokova uz 11 poena i 10 asistencija, vodeći Kingse do treće pobjede zaredom.

Zach LaVine gotovo je sam držao goste u igri s 41 poenom, ali nije mogao spriječiti Bullse da pretrpe treći uzastopni poraz i završili su rezultat 2-4.

Veći dio poslijepodneva Chicago je porastao na 88-87 s 9:31 prije nego što je Monk pretvorio Sabonisovu asistenciju u polaganje, a zatim bombardirao tricu u uzastopnim posjedima, ponovno uspostavivši prednost od šest poena. kraljevi.

Bullsi nakon toga nisu prišli bliže od tri.

Monkov učinak od 20 poena s klupe bio je njegov treći u zadnje četiri utakmice. Ukupno je postigao polovicu od svojih 16 pogodaka iz igre, ali samo tri od svojih devet pokušaja za tri poena na dan kada je Sacramento gađao samo 13 od 43 izvan luka.

Još pet Kingsa postiglo je dvoznamenkast broj poena, Harrison Barnes sa ukupno 17 koševa, De’Aaron Fox 16, Kevin Huerter 12, Keegan Murray 11 i Chimezie Metu 10. Davion Mitchell pridonio je s devet poena, pet asistencija i tri ukradene lopte.

LaVineov 41 poen bio je 11 više od bilo koje prethodne utakmice ove sezone i dao mu je 16. pogodak od 40 poena u karijeri. Šutirao je 16-za-28, a također je našao vremena za momčadski rekord od osam skokova i četiri ukradene lopte.

DeMar DeRozan, koji je ubacio samo 6 za 18, dodao je 18 poena, Nikola Vučević 12, a Patrick Williams 10.

Bullsi su poraženi 46,5 prema 44,2 posto.

Kingsi su vodili čak 18 u prvom poluvremenu i imali 62-47 na poluvremenu prije nego što su LaVine i DeRozan dominirali u trećoj trećini. Skupili su 25 koševa dok su Bullsi nastavili smanjivati ​​svoj deficit sve dok se nisu našli u zaostatku od samo 82-78 u posljednjih 12 minuta.

Williamsova trica u trećoj minuti četvrte četvrtine dovela je Chicago na jedan, ali je Monk odgovorio i gosti nisu uspjeli preskočiti prepreku.