January 31, 2023

Jayson Tatum Celtics NBA

ARHIVA – Jayson Tatum broj 0 Boston Celticsa. Justin Ford/Getty Images/AFP

Nakon slabog prvog poluvremena, Boston Celticsi iskoristili su snažnu igru ​​na oba kraja terena u trećoj četvrtini kako bi ostvarili pobjedu 116-110 nad Toronto Raptorsima u ponedjeljak navečer.

Boston je izbrisao zaostatak od šest poena na poluvremenu pobijedivši Toronto 35-18 u trećem. Celticsi su bili 12 od 21 s poda u tom razdoblju i vodili su 91-80 u posljednjih 12 minuta.

Boston je u trećoj vodio s čak 13 poena prednosti. Vodstvo nikada nije palo ispod pet bodova na četvrtom mjestu.

Jayson Tatum iz Bostona predvodio je sve igrače s 31 poenom i 12 skokova. Jaylen Brown završio je s 22 poena, osam skokova i osam asistencija, čime su Celticsi pobijedili drugu sezonu zaredom.

Pascal Siakam postigao je momčadski rekord od 29 koševa za Toronto, koji je doživio pad domaćeg rekorda na 9-3. Scottie Barnes dodao je 21 poen za Raptorse, koji su primili 20 poena s klupe od Garyja Trenta Jr.

Čuvar Celticsa Marcus Smart, koji je u nedjelju propustio pobjedu Bostona nad Brooklyn Netsima zbog ozljede kuka, vratio se s 18 poena i sedam asistencija protiv Toronta. Imao je tri uzastopna poena u trećoj četvrtini, od kojih je drugi doveo Celticse u vodstvo 82-76 s 4:06 do kraja perioda.

Bila je to druga utakmica od tri domaće utakmice za Toronto. Boston, koji je bio bez Malcolma Brogdona (bolest) i Ala Horforda (vratio se), bio je na drugoj stanici putovanja od šest utakmica. Raptorsi su bili bez Juancha Hernangomeza (gležanj).

Boston je vodio 27-25 nakon četvrtine, ali je Toronto otvorio prednost od 10 koševa – njihovu najveću prednost u utakmici – nakon slobodnog bacanja Christiana Koloka koji je doveo do 49-39 s 5:35 do kraja poluvremena. Toronto je postigao 37 koševa u drugoj četvrtini i na poluvremenu vodio 62-56.

Raptors su imali 14 od 20 s linije slobodnih bacanja na poluvremenu, dok su Celticsi imali 6 od 9. Boston je promašio 14 od svojih 20 pokušaja za tri poena u prvom poluvremenu, ali je završio 13 od 36 (36,1 posto) iza luka. Toronto je završio 10 od 28 (35,7 posto) na duge staze.

Boston je dobio 16 od zadnjih 18 utakmica.