February 2, 2023

Lucio Cinti Luna iz London Irish slavi s Benom Loaderom (lijevo) i Joeom Powellom

Dave Walder je smatrao da Newcastle nije uspio napraviti osnove jer su izgubili 39-17 protiv London Irisha na Gtech Community Stadiumu u subotu.

Falconsi su zabilježili uzastopne pobjede u Gallagher Premiershipu s pobjedama nad Exeterom i Gloucesterom posljednjih tjedana, ali je James Stokes zabio za najgori mogući početak za goste.

Mateo Carreras je ubrzo nakon toga uzvratio, ali je Paddy Jackson doveo Irce u vodstvo od šest poena na poluvremenu.

Jedanaesterac Bretta Connona i pokušaj Guya Peppera doveli su Falconse u vodstvo nakon prekida prije nego što su golovi Jacksona, Adama Colemana i dvostruki pogodak Lucia Cintija završili pobjedu Irca.

Londonski irski direktor ragbija Declan Kidney priznao je: “Rezultat vjerojatno čini Newcastleu malo nepravde, ali znate da smo ostali pri tome do kraja. Znamo da ima još puno prostora za napredak.

“Mislim da je sport mikrokozmos života, nema smisla ponižavati se, morate raditi da to prevladate.

“Newcastle je zabijao iz zabave, zar ne, tako da je mogućnost da ih zadrži u dva pokušaja bio stvarno lijep aspekt večerašnje izvedbe, a također je bio ogroman u smislu ishoda utakmice.

“Bonus je bio dobar, nikada nismo podcijenili taj dio naše igre i jako smo puno radili na tome. Mogli smo iskoristiti prilike kada su dolazile.

“Važan dio posljednjih nekoliko tjedana je da smo naučili pobjeđivati, a sljedeći tjedan je novo natjecanje s novim izazovima.”

Walder je rekao da je Newcastleu nedostajalo “fizičnosti” na “lošem danu u uredu” dok je odavao počast londonskim Ircima.

“Razgovarali smo u poluvremenu o tome da imamo izbora kada smo izašli kroz vrata svlačionice”, rekao je. “Mogli bismo nastaviti kao u prvom poluvremenu, u kojem slučaju bi to bilo dugo poslijepodne, ili bismo mogli uzeti pozitivnu stranu od samo šest bodova minusa, unatoč tome što nismo izašli iz svoje polovice.

“Mislim da je najljepše što su svi okrenuli pravi put u tih 12 minuta nakon prekida, ali nažalost stvari su krenule protiv nas u zadnjih 20 minuta.

“Irci su sjajna momčad, imaju Jacksona koji vodi utakmicu u 10, puno momaka s kojima danas nisu igrali. Ali razočarani smo kako smo igrali danas i razočarani našim navijačima koji su pali, posebno nakon dvije velike pobjede u ligi.”

Gloucester 34-19 Northampton Saints

Menadžer Gloucestera George Skivington rekao je da su njegovi igrači “željeli osvojiti bod” dok su se vraćali na pobjednički put pobjedom 34-19 nad Northamptonom.

Skivington, koji je slavio svoju 40. obljetnicu, vidio je kako je njihova ekipa postigla četiri pokušaja u Kingsholmu da se popne za tri mjesta na četvrto mjesto na tablici, prestigavši ​​pritom goste.

Pobjedom je prekinut niz od tri poraza za Cherry and Whites, koji su bili inspirirani dobrom igrom veznjaka Santiaga Carrerasa nakon njegovog povratka iz Argentine.

Skivington je rekao: “Mislio sam da su dečki bili izvrsni večeras.” za nekoliko godina.

“Dečki su htjeli razjasniti, htjeli su nešto vratiti navijačima i jednostavno to popraviti.”

Tommy Freeman zabio je dva puta za Northampton nakon prvog pokušaja Jacka Singletona za Gloucester, ali su golovi Chrisa Harrisa i Carrerasa doveli domaćine do poluvremena s 21-12.

Pokušaj Frasera Balmaina donio je Cherry and Whitesima bonus bod, a Sveci su uspjeli odgovoriti samo preko Jamesa Ramma između dva penala Carrerasa.

Direktor ragbija Northamptona Phil Dowson rekao je: “Čini se da nakon utakmica puno pričam o tome koliko je to frustrirajuće, ali opet smo si dali previše prilika za osvajanje bodova i nismo ponovno iskoristili taj pritisak.

“Onda su u drugom poluvremenu problemi s disciplinom ponovno digli svoju ružnu glavu i dobili smo pogrešan kraj brojanja penala i žuti karton (za Lewisa Ludlama).

“Idemo ponekad davati penale, radi se o tome kako ćemo se od toga vratiti, da ne promašimo sljedeći ili ne damo loptu nakon toga.

“Ne udvostručiti pogreške i odustati od blagih kazni, ili kazni koje se mogu izbjeći, bilo bi dobro da se usredotočite na to.

“Imamo neke stvarno dobre stvari naprijed i stvarno smo dobri u ulasku u protivničkih 22, ali kada smo tamo, rasipni smo s loptom.”

Bristol 26-26 Leicester Tigersi

Bristol je prekinuo niz od šest uzastopnih poraza u Premiershipu dok su se borili za remi 26-26 protiv Leicestera kod Ashton Gatea.

Nositelji Leicester izgledali su na putu za pobjedu, ali zamjena François van Wyk je isključen 16 minuta prije kraja, a Bristol je kaznio 14 igrača Tigersa postigavši ​​dva pretvorena pokušaja kada su napadač Bryan Byrne i krilo Gabriel Ibitoye zabili.

Van Wyk je dobio crveni karton zbog velikog izazova protiv Engleske i Bristolovog igrača Ellisa Gengea, a domaći su još uvijek imali priliku pobijediti posljednjim udarcem na utakmici, samo da bi AJ MacGinty poslao jedanaesterac s 40 metara za malo .

Genge, koji je bio kapetan Tigersa do naslova prvaka prošle sezone, vidio je kako njegovi bivši suigrači prijete ulaskom u play-off zonu.

U prvom poluvremenu pokušaji centra Dana Kellyja, krila Chrisa Ashtona i hookera Juliana Montoye doveli su Leicester u vodstvo, dok je veznjak Freddie Burns dodao konverziju i tri jedanaesterca.

Bristol, bez pobjede u Premiershipu od pobjede nad London Irishom 24. rujna, vodio je 12-6 sredinom druge četvrtine.

Centar Semi Radradra obilježio je svoj povratak nakon ozljede ranim pokušajem, a zatim je bočni branič Charles Piutau dodao vješt drugi pogodak, a pretvorio ga je Callum Sheedy.

Ali žuti karton za Radradru u 29. minuti pokazao se skupim, a Leicester je postigao dva pokušaja dok je bio izvan igre, sve do posljednjih nekoliko Bristolovih pokušaja, a oba je pretvorio MacGinty.

Radradra je nastupio u Bristolu prvi put od travnja nakon operacije koljena, dok je krilo Deago Bailey zamijenio ozlijeđenog Lukea Morahana, a dvije promjene u zadnjoj liniji dovele su do odlaska Sama Lewisa i Jakea Heenana.

Engleski dvojac Freddie Steward i Ben Youngs vratio se s dužnosti u Autumn Nations Series, s Jackom Can Poortvlietom na klupi, Kelly se pojavio prvi put ove sezone nakon oporavka od ozljede i blokirao je i Ollieja Chessuma