February 2, 2023

CACERES SPREMAN ZA DISTANCE IRONMAN

Španjolsko-filipinski Fernando Casares trči u ponedjeljak, 2. prosinca 2019., u ponedjeljak, 2. prosinca 2019., u ponedjeljak, 2. prosinca 2019., u mješovitoj štafetnoj fazi triatlona na 30. igrama SEA.

MANILA, Filipini – Filipinsko-španjolski Fernando José Casares pitao se kako će završiti njegova utrka u New Clark Cityju.

Ono što je prvak u triatlonu Igara jugoistočne Azije zamišljao nije odstupilo od stvarnosti u nedjelju nakon pobjede u elitnom muškom sprintu Državnog prvenstva u duatlonu 2022., koje je organiziralo Triatlonsko udruženje Filipina.

“Zamišljao sam ovu utrku prošli tjedan, čak sam i sanjao o njoj. Ali nisam očekivao 100-postotnu pobjedu,” rekao je Casares nakon pobjede na 5 km trčanja, 20 km bicikla i 2,5 km trčanja u brzinskoj završnici.

John Leerams Chicano, osvajač zlatne medalje u triatlonu SEA Games 2019., zapravo je bio u tijesnoj konkurenciji prije nego što ga je Casares, 26, pobijedio do kraja nakon 58 minuta i tri sekunde.

Chicano je ušao šest sekundi ispred Casaresa, dok je Maynard Pecson uzeo broncu (58:13) prije nego što su drugi osvajač srebrne medalje na SEA Games Kim Remolino (58:29) i Raymund Torio (58:31) došli do vrha. reprezentacija pet kompletna.

S utrkom koja služi kao pretkvalifikacija za 32. SEA Games u Kambodži, od 5. do 17. svibnja sljedeće godine, Casares se nada dvostrukom zlatnom izlasku dok pokušava obraniti svoj naslov u triatlonu i osvojiti i duatlon.

“Plan mi je osvojiti ne samo jednu, nego dvije zlatne medalje u triatlonu i duatlonu. Osjećam se samopouzdano posebno nakon ove utrke”, rekao je Casares, čije je najbolje vrijeme u duatlonskom sprintu 55 minuta.

“Moje vrijeme može biti vrijedno zlatne medalje. Imam još dug put pred sobom, ali ću stići.”

Casares, čija se majka Marietta Ramos, iz grada Valenzuela, nastanila u Madridu prije nego što se on rodio, suočit će se sa jakim protivljenjem vladajućeg prvaka SEAG-a u duatlonu, Vijetnamaca Phama Tien Sana i Rudija Febriadea iz Indonezije.

“Znam da će u Kambodži biti jakih momaka, poput Phama, tipa koji je osvojio posljednje SEA Games. Moram ga pobijediti, moram biti brži u dva kruga”, rekao je Casares.

Raven Faith Alcoseba dominirala je ženskim elitnim sprintom za jedan sat, šest minuta i 32 sekunde, pobijedivši Louisu Middleditch iz Singapura (1:07:10) i Merry Joy Trupa (1:08:50) na natjecanju koje je podržala filipinska Sportska komisija, HOKA, Filinvest New Clark City, Standard Insurance, Asian Centre for Insulation Philippines, Fissan i Fitbar kao glavni sponzori.

Trostruka prvakinja SEA Games triatlona Kim Mangrobang, također aktualna prvakinja SEAG-a u duatlonu za žene, propustila je događaj u kojem su sudjelovala ukupno 103 tima, uključujući strane kontingente iz Australije, Brazila, Francuske, Indije, Indonezije, Malezije, Singapura, Afrike Jug i Sjedinjene Države..

“U Kambodži (SEA Games) svi događaji su sprintevi, zato se naši elitni sportaši usredotočuju na sprinterske udaljenosti,” rekao je predsjednik TRAP-a Tom Carrasco. “Od sedam natjecanja, tražit ćemo najmanje četiri (zlatne medalje).”

Glavni grad Kambodže, Phnom Penh, bit će domaćin SEA igara s po dvije discipline (muškarci i žene pojedinačno) u triatlonu i duatlonu i tri discipline u akvatlonu.