January 31, 2023

Brazil je stigao do četvrtfinala Svjetskog prvenstva uz izvrsnu igru ​​u prvom poluvremenu koja im je pomogla da u ponedjeljak navečer svladaju Južnu Koreju s 4-1.

Titeova momčad pojačana je povratkom Neymara – koji je pretrpio ozljedu gležnja u njihovoj prvoj pobjedi nad Srbijom – a 30-godišnjak je najavio svoj povratak s penalom koji ga je ostavio jedan gol iza Peléovog međunarodnog rekorda od 77 (13), koji je udvostručio prednost Brazila nakon sjajnog pogotka Viniciusa Juniora (7).

Richarlison slavi nakon što je postigao treći gol za Brazil
Slika:
Richarlison je postigao svoj treći pogodak na turniru u pobjedi

Richarlison je tada postigao svoj treći pogodak na turniru nakon jednog od najizvrsnijih poteza (29) i bilo je 4-0 prije poluvremena kada je Lucas Paquetá iz West Hama ispalio loptu u akciju (36).

Ali s obavljenim poslom do pauze, tempo je usporio nakon nje. Zbog toga Južna Koreja nije spuštala glavu i imala je trenutak za slavlje kada je Seung-Ho Paik snažnim udarcem smanjio zaostatak (76).

Nije iznenađujuće, to nije bilo dovoljno da inspirira preokret momčadi Paula Benta, koja je otišla nakon što je prvi put od 2010. stigla do šesnaestine finala.

Brazil pak ide u osminu finala turnira gdje ga ovog petka poslijepodne čeka okršaj s Hrvatskom.

Više slijedi…

timske vijesti

• Brazilski izbornik Tite vratio se na obiteljski nastrojenu postavu nakon šokantnog poraza od Kameruna od 1-0 u petak, a Eder Militao jedini je preživio tu utakmicu. Naslov je bio Neymarov povratak nakon ozljede gležnja zadobivene ranije tijekom turnira.
  • U međuvremenu, Min-Jae Kim i Hee-Chan Hwang počeli su u južnokorejskom XI Paula Benta, zamijenivši Kyung-Won Kwona i Kang-In Leeja.

Mogući put Brazila do finala Svjetskog prvenstva…

Četvrtfinale – petak, 9. prosinca
Hrvatska u odnosu na Brazil – Otvaranje u 15 sati

Polufinale – utorak, 13. prosinca
Nizozemska ili Argentina u odnosu na Hrvatska ili Brazil – Otvaranje u 19 sati

Što znači rezultat?

Brazil sada ide u četvrtfinale Svjetskog prvenstva, gdje će se u petak suočiti s Hrvatskom za mjesto u polufinalu turnira.

Početak utakmice na stadionu Education City je u 15 sati.