February 2, 2023

Andrew Wiggins iz Golden State Warriorsa postigao je rekord sezone od 36 poena protiv Houston Rocketsa u pobjedi 120-101, uključujući osam trica, u onome što je trener Steve Kerr nazvao “fenomenalnim rasponom igre”.

U subotu navečer, Andre Wiggins zamalo je pogodio svoju najbolju devetu tricu u karijeri, ali njegova noga je bila na liniji.

Zaslijepio je iza luka, postigavši ​​rekord sezone od 36 koševa i ubacivši osam trica u karijeri, vodeći Golden State Warriorse do pobjede 120-101 nad Houston Rocketsima u drugoj uzastopnoj utakmici za obje momčadi. .

“Osjećao sam se kao da samo tečem”, rekao je Wiggins. “Moje gađanje je bilo dobro, moji suigrači su odradili odličan posao pronalazeći me i dobivajući otvorene udarce i dobar izgled.”

To nije iznenađenje za mnoge koji su uključeni u Dubs scenu, svjesni Wigginsovih vježbačkih ludorija, gdje on šutira preko 100 trica u onoliko ponavljanja koliko je potrebno “dok se ne osjećam dobro”.

Koristite preglednik Chrome za pristupačniji video player

Najzanimljiviji događaji Houston Rocketsa protiv Golden State Warriorsa u 7. tjednu NBA sezone.

Menadžer Steve Kerr to je priznao u vlastitom izvještaju o utakmici: “Bilo je to fenomenalnih prvih 18 minuta za njega i dečke, mislio sam da je to možda najbolje razdoblje koje smo imali cijele godine za početak utakmice”.

Wiggins je srušio tri zaredom sredinom treće četvrtine i bio je 14 od ukupno 19 dok su Warriorsi ostvarili svoju 10. uzastopnu pobjedu na domaćem terenu. I nije bio jedini koji je vodio Warriorse do pobjede.

Stephen Curry zabio je 30 poena uz osam svojih trica i 10 asistencija. Jordan Poole počeo je umjesto odmornog Klaya Thompsona i dodao 21 poen i pet asistencija jedne večeri nakon što je s klupe postigao rekordnih 30 poena u sezoni i sedam trica.

Nema goriva u napadu raketa

Iako je bilo prilično jasno da su Rocketsi nadmašeni dominantnim napadom Warriorsa, još uvijek postoje neka pitanja oko njih u ovom posljednjem porazu.

Naravno, Kevin Porter Jr. zabio 20 poena, a Tari Eason 13 s klupe za Houston.

Ali Jalen Green, koji ima 13 poena na ljestvici, promašio je svih pet svojih dalekometnih pokušaja jedne večeri nakon što je 20-godišnjak postigao 30 kako bi pomogao u povratku od 16 poena u drugom poluvremenu nakon impresivne pobjede 122-121 pobjeđuje u Phoenixu. Rocketsi su bili spori od početka u ovom slučaju i nemaju koga kriviti osim sebe.

Suočeni sa svojim četvrtim uzastopnim porazom, morat će se radovati optimističnijim posljedicama u ponedjeljak navečer kada će se suočiti s Philadelphia 76ersima 12-11.